top of page
ALBÜM KRİTİKLERİ
RÖPORTAJLAR

"...Bu blues/Türk bileşimleri, Göksenin’in bluesu uzaktan yorumlamak yerine, hem coğrafi hem de duygusal olarak içselleştirmesine olanak veren yeni bir zemin ortaya çıkarmasıyla albümün en güçlü tarafı."

 

"...Türk blues’u halihazırda bir müzik alt türü olmayabilir ama böyle bir alt tür eklemeyi düşünmeliyiz."

logo-bluesinbritain_edited.jpg

"...grup elemanlarıyla beraber, çalınan gitarı ve Göksenin’in sesini takdir etmemek yine imkansız..."

"...Türk ana yurdunda Blues bayrağını dalgalandıran büyüleyici sanatçı..."

GK-logo.png

"... bir kadın müzisyenin blues müziği ile arasındaki ilişkiyi hayati bir dava haline getirip, adeta bir Zeyna gibi kılıcını çekerek savaşmasına tanık oldum. O Zeyna’nın adı Göksenin (Tuncalı) idi." 

logo-gazete duvar.png

 "...Nispeten modern ve eğitim düzeyi yüksek bir ortamda yetişmeme ve yaşamama rağmen minimumda bunları yaşıyorsam toplumun başka kesimlerinden kadınlar ne yaşıyorlar; düşünmek ve görmek, hissetmeye çalışmak bile kanımı donduruyor...."

Logo-Birgün.png

"...Ana akım popüler müzikler dışındaki müzikleri icra etmek, üretmek, bu müziklerde ısrar edebilmek her zaman zordu. Pandemiden önce de böyleydi ama şimdi hiç ağzımızı açamıyoruz... Bir açsak ne Türkçe blues’lar çıkacak çok iyi biliyorum..."

logo-blog blues tarihi.png

"...Yaşadığımız dünya acı dolu olmasına rağmen yaşamayı sevmek ve yaşam arayışında olmak nasıl kültürel farklılıklardan bağımsızsa blues sevmek de o kadar kültürlerden bağımsızdır! Çünkü blues hayatın ta kendisidir!" 

logo_main2.png

"...Göksenin’de siyahi ırkın genleri olduğundan şüpheleniyorum. Gırtlak, vibrato ve şarkıcılık yaklaşımındaki doğallık bu topraklarda ender rastlanan cinsten ve bu yeteneğini de bence olabilecek en isabetli şekilde kullanıyor..."

blog-logo.png

"... Baskıya, eşitsizliğe direnen kadınların da sesi olan blues'u bu açıdan bize hatırlattığı için başkana binlerce kere teşekkürler. " 

bottom of page